Wernisaż wystawy malarstwa Bronisława Kierzkowskiego

Wernisaż: 2018-07-05 18:00


5 lipca w Galerii Fibak odbył się wernisaż wystawy malarstwa Bronisława Kierzkowskiego. Wystawa prezentuje obrazy olejne, które powstawały na przestrzeni lat 60/70/80/90, tworząc tym samym reprezentatywną próbkę twórczości malarskiej artysty.


Uroczystego otwarcia  dokonał właściciel Galerii Fibak - inicjator wystawy Wojciech Fibak. Po wstępie właściciela galerii, o dziełach Bronisława Kierzkowskiego opowiedziała córka artysty Dorota Kierzkowska-Czahorowska oraz

Paulina Janiszewska i Maria Zielińska, dzięki pracy których owa wystawa powstała.

 

Wystawę można oglądać do 31 lipca!

 

Lata po studiach były dla mnie najbardziej szarpiące i pogmatwane. Musiałem sam wszystko przemyśleć. Byłem przeciwko sztuce przedstawiającej, uważałem, że tak jak w muzyce, powinna ona działać formą i kolorem bez udziału literatury, która przez całe tysiąclecia była główną osnową . Ażeby coś usunąć, trzeba coś na to miejsce wstawić. Powód musi istnieć dla rozwinięcia myśli, celem przekazania jej syntetycznie i jasno. Potwierdzałem w sobie swój zamiar, ale niełatwo było znaleźć realizację czegoś co nie miało gadać, a miało działać na odczucia. Będąc już w Warszawie, dla zasilenia swojej kasy zrobiłem panneau na wystawę . Aby znaleźć się w temacie, sporo przeczytałem i przejrzałem dostępny mi materiał. I tu doznałem olśnienia, dotarłem do biologicznych podstaw materii. Stąd wzięły się punkty, perforacje, komórki . To był materiał dosłownie i w przenośni. Jednym słowem przylgnęły do mnie właśnie te elementy, faktycznie elementy.

Bronisław KierzkowskiGaleria prac


Powrót